Asmeninė kredito istorija

Asmeninė kredito istorija

Yra tekę girdėti dviejų draugų pokalbį, kai vienas jų skundėsi kitam, jog jo kredito istorija yra labai prasta, o kitas atsakė, kad džiaugiasi, jog neturi kredito istorijos. Deja, kitas draugas buvo neteisus taip kalbėdamas, nes ją turime visi kuriems yra sukakę 18 metų. Kas tai yra ir kam jį skirta?

Asmeninė kredito istorija nusako bankams ir kitoms kredito institucijoms apie mūsų sugebėjimą elgtis su pinigais. Ten yra surašyta visa mūsų kredito istorija nuo tada kai mums sukako 18 metų. Visi greitieji kreditai, paskolos iš bankų, lizingai kuriuos paėmėme ir grąžinome ar negrąžinome yra mūsų kredito istorijoje, vėlavimai sumokėti įmokas taip pat.

Kam skirta kredito istorija?

Kredito istorija skirta kreditų davėjams, jog sužinoti mūsų galimybes grąžinant paimtus kreditus, paskolas ir .t.t. Tai skirta apsisaugojimui nuo blogų klientų. Mūsų kredito istorija gali sužinoti bet kuri oficialiai dirbanti kredito institucija. Kredito bendrovės ir bankai dalinasi savo informacija apie klientus kuriems jau yra išdavę paskolas ar kreditus ir tie duomenys yra vienoje bendroje duomenų bazėje. Tai yra visiškai teisėta, jei tik tie duomenys nepatenka tretiems asmenims.

Kiekvienas žmogus gali sužinoti savo kreditingumo reitingą ar kas domėjosi jo duomenimis.

Kredito reitingas

Kiekvienas asmuo kuris vėluoja 90 ir daugiau dienų sumokėti įmoką ar visai jos negrąžina, labai pakenkia savo kredito reitingui. Tai vadinama bloga kredito istorija. Kuo daugiau delsiame tuo labiau krenta mūsų kredito reitingas. Pasiekęs tam tikrą ribą Jums gali būti daugiau nesuteiktas nei vienas kreditas ar paskola nei vienoje bendrovėje ir tuo labiau banke. Be to tai gali, net pakenkti Jums darbinantis naujame darbe. Dažnai kredito bendrovės prašo asmeninės kredito istorijos ir ten negali būti jokių įsiskolinimų. Logiška, jei nemokate elgtis su pinigais, tai dirbti su jais Jums taip pat bus nelemta.

Pakelti savo kredito reitingą galime, laiku mokant įmokas už kreditus, paskolas ar lizingą. Žinoma tai turime daryti savo vardu, nes jei tarkim sąskaitas apmokės giminaitis, tai Jums nuo to jokios naudos nebus.